ski-mapa.cz
 

Sjezdovka Košťálka

Možnosti lyžování

1 sjezdovka:
KOŠŤÁLKA I Délka: 601m, Převýšení: 141m KOŠŤÁLKA II Délka: 390m Převýšení: 70m
Obtížnost:
Vleky:
2 vleky
Lanovky:
Kapacita:
1.000 osob za hodinu

Fotografie ski areálu:

Sjezdovka KošťálkaSjezdovka KošťálkaSjezdovka KošťálkaSjezdovka KošťálkaSjezdovka KošťálkaSjezdovka KošťálkaSjezdovka Košťálka

Služby střediska

Noční osvětlení, večerní lyžování, snowpark.

Možnosti ubytování

Ski areál Košťálka - popis

Lyžařský areál KOŠŤÁLKA se nachází na jižním úpatí Světlé hory a východním okraji města Janské Lázně. Jedná se o první lyžařský areál na příjezdu (vpravo od silnice č.297) do Janských Lázní od Trutnova a Svobody nad Úpou. Sjezdovka je svou náročností vhodná pro lyžaře začátečníky, zdatné lyžaře, snowboardistky a snowborďáky, pro rodiny s dětmi i školní výcviky. Areál tvoří dva jednomístné tyčové lyžařské vleky na velmi rozsáhlé louce. Při dobré viditelnosti lze z horní části areálu dohlédnout až na hřeben Orlických hor. Lyžuje se na 100% přírodním sněhu, v případě jeho nedostatku bohužel zatím nemáme žádné jiné zdroje, které by přírodní sníh nahradily. Hlavní vlek Košťálka I. začíná od parkoviště u hlavní silnice. Druhý vlek Košťálka II., který začíná o pár metrů výše, vhodně doplňuje služby při větší návštěvnosti areálu. Areál je v provozu každý den od 9:00 do 16:30 hod. V případě kvalitních lyžařských podmínek každý den NEPŘETRŽITĚ od 9.00 do 21.00. V tom případě platí všechny časové jízdenky nezávisle na příchodu nebo zvýhodněné večerní lyžování od 16.30 do 21.00 (4,5 hodiny) za pouhých 150 korun. Večerní lyžování pod umělým osvětlením nabízíme těm, kteří sjíždění kopců nemají za celý den dost nebo si chtějí zasportovat po práci. Pro zpestření zábavy lze využívat několika sněhových překážek, které ocení hlavně snowboardisté. Pro zahnání hladu a uhašení žízně na vás čeká příjemné občerstvení s krásným výhledem na Janské Lázně a okolí, které se nachází na vrcholu sjezdovky po úspěšném zdolání jízdy na vleku. V případě nedostatečných sněhových podmínek je večerní lyžování omezeno, je nutná ústní nebo telefonická dohoda. V přímé blízkosti u hlavní pokladny je pouze omezený počet míst pro odstavení vozidla. V případě plné kapacity doporučujeme zastavit, vyložit potomky, výbavu a auto zaparkovat o 200 metrů výše směrem k centru. Z tohoto parkoviště se na lyžích pohodlně dostanete zpět k pokladně.

Sjezdovka - kontakty

Modrokamenná 255, 542 25 Janské Lázně

Telefon: +420 499 942 405
www.kostalka.cz

Související obce v okolí: Janské Lázně, Svoboda nad Úpou, Černá Hora, Javorník, Horní Maršov, Temný Důl, Bolkov, Sklenářovice.

Košťálka - GPS poloha a okolní sjezdovky viz mapa vpravo.

10 nejbližších ski areálů:

Souvisejíci lyžařské oblasti: