ski-mapa.cz
 

Ski areál ANNABERG - Andělská hora

Možnosti lyžování

5 sjezdovek:
Hlavní sjezdovka (750m), Vedlejší sjezdovka (750m), Okolo lesa (850m), Freeride (850m), Dětské hřiště (60m)
Obtížnost:
Vleky:
2 vleky
Lanovky:
Kapacita:
1.550 osob za hodinu

Fotografie ski areálu:

Ski areál ANNABERG - Andělská horaSki areál ANNABERG - Andělská horaSki areál ANNABERG - Andělská horaSki areál ANNABERG - Andělská horaSki areál ANNABERG - Andělská horaSki areál ANNABERG - Andělská horaSki areál ANNABERG - Andělská hora

Služby střediska

Umělé zasněžování, noční osvětlení, večerní lyžování, pohyblivý koberec, snowpark, půjčovna a servis lyží, lyžařská škola, dětské lano, dětská školička.

Možnosti ubytování

Skiareál ANNABERG - Andělská hora - popis

Lyžařský Areál Annanberg – AndělskáHora se nachází 1km za městem Andělská Hora u hlavní cesty mezi Vrbnem pod Pradědem a Bruntálem. Všechny sjezdovky se nacházejí v jednom společném údolí. Uprostřed nich vede hlavní dvojkotvový vlek. Sjezdovky mají převýšení 125 m a jejich náročnost je s označením "červená". První "hlavní" sjezdovka je vlevo od vleku, na této sjezdovce se provozuje večerní lyžování. Druhá "vedlejší" sjezdovka je vpravo od vleku, délka obou obou sjezdovek je totožná a to cca 750 m. Obě sjezdovky jsou uměle zasněžovány a každoročně se na nich zahajuje nová sezona. Další třetí sjezdovka "okolo lesa" je na levé vzdálenější straně od hlavního vleku a vede od horní výstupní stanice vlevo k lesu, je dlouhá cca 850 m, má náročnější sklon, bývá zde tvrdší sněhový podklad, protože se nachází ve stínu. Tato sjezdovka bývá v provozu pouze při dostatečných přírodních sněhových podmínkách. Čtvrtá sjezdovka je "free-riderová", nachází se na pravé straně hlavního vleku, její délka je 850 m s převýšením 125 m. V horní části této sjezdovky jsou umístěny snowboardové překážky. Tato sjezdovka se uměle nezasněžuje, není technicky udržovaná a je v provozu pouze při dostatečných sněhových podmínkách. Vstup a sjíždění této sjezdovky je pouze na vlastní nebezpečí. Dětské lyžařské hřiště je umístěno hned vedle hlavního parkoviště, nad dřevěným srubem s občerstvením. V rámci odpočinku mohou děti využít dětský lyžařský kolotoč, dřevěný domeček nebo svačinkový stan. Hlavním vlekem v areálu je dvoukotvový vlek Snowtech-Doppelmayr dlouhý 800m s přepravní kapacitou 1 200 os/hod. Vpravo od hlavního vleku je tzv. školní vlek - poma s délkou 350m a slouží především pro výuku školních kurzů a pokročilejších dětí, které zde přecházejí ze školního lyžařského hřiště. Další vlek a lyžařský pás jsou umístěny na dětském hřišti.

Ski areál - kontakty

Areál ski Annaberg, Andělská Hora 597, 793 31 Andělská Hora

Telefon: 735 854 382
www.annabergski.cz

Související obce v okolí: Pustá Rudná, Andělská Hora, Stará Voda, Suchá Rudná, Světlá Hora, Světlá, Podlesí, Dětřichovice.

ANNABERG - Andělská hora - GPS poloha a okolní sjezdovky viz mapa vpravo.

10 nejbližších ski areálů:

Souvisejíci lyžařské oblasti: