ski-mapa.cz
 

Ski areál Praděd - Ovčárna

Možnosti lyžování

9 sjezdovek:
Sjezdovka A (850m), Velký Václavák (500m), Sjezdovka C (600m), Sjezdovka C - turistická (800m), Sjezdovka D (350m), Sjezdovka Malý Václavák (250m), Sjezdovka B 2 (600m), LV Švýcárna (200m), Sjezdovka B 2 (600m)
Obtížnost:
Vleky:
7 vleků
Lanovky:
Kapacita:
5.800 osob za hodinu

Fotografie ski areálu:

Ski areál Praděd - OvčárnaSki areál Praděd - OvčárnaSki areál Praděd - OvčárnaSki areál Praděd - OvčárnaSki areál Praděd - Ovčárna

Mapa areálu:

Ski areál Praděd - Ovčárna  - mapa areálu

Služby střediska

Noční osvětlení, snowpark, půjčovna a servis lyží, lyžařská škola, dětská školička.

Možnosti ubytování

Lyžařské středisko Praděd - Ovčárna - popis

Lyžařské středisko Praděd - Ovčárna je nejvýše položeným centrem lyžování v České republice - nástupiště lyžařských vleků jsou ve výšce 1.300 m n.m. Právě proto jsou zde tradičně nejlepší sněhové podmínky. Středisko se nachází na území Chráněné krajinné oblasti Jeseníky a tímto faktem je do jisté míry ovlivňován jeho provoz. Správa CHKOJ vydává povolení k zahájení provozu vleků a stanovuje termín ukončení provozu - vše závisí od výšky sněhové pokrývky. Dopravu zajišťuje celkem 7 vleků o přepravní kapacitě přes 5800 osob za hodinu. V celém areálu samozřejmě funguje jednotný odbavovací systém, tzn. že můžete lyžovat na všech sjezdovkách pouze na jeden ski pas. Snowboardisté jistě ocení udržovaný snowpark. Ve středisku je půjčovna lyží a snowboardů, skiservis, lyžařská škola a samozřejmě restaurace a bufet.

Ski areál - kontakty

Horský Hotel FIGURA, Malá Morávka 256, Malá Morávka 793 36

Telefon: +420 733 533 180
www.figura.cz

Související obce v okolí: Vidly, Karlova Studánka, Karlov pod Pradědem, Bělá, Ludvíkov, Malá Morávka, Suchá Rudná, Bílý Potok.

Praděd - Ovčárna - GPS poloha a okolní sjezdovky viz mapa vpravo.

10 nejbližších ski areálů:

Souvisejíci lyžařské oblasti: