ski-mapa.cz
 

Ski areál Snowparadise Velká Rača

Možnosti lyžování

16 sjezdovek:
Dedovka: Košariská I. (1300m), Košariská II. -a (500m), Košariská II. -b (900m), Hladká (600m). Marguška: Marguška I. (900m), Marguška II. (1260m), Tomanova (1100m), Konektor na Laliky (1200m). Lalíky: Hrebeň (450m), Strmá (1000m), Pretekárska-A (1048m), Pretekárska-B (800m). Traverzy: Traverz na Margušku (450m), Traverz na Laliky (450m), Traverz na Tomanovu (350m), Freeride zone 1 (500m)
Obtížnost:
Vleky:
4 vleky
Lanovky:
3 lanovky
Kapacita:
9.150 osob za hodinu

Fotografie ski areálu:

Ski areál Snowparadise Velká RačaSki areál Snowparadise Velká RačaSki areál Snowparadise Velká RačaSki areál Snowparadise Velká RačaSki areál Snowparadise Velká RačaSki areál Snowparadise Velká RačaSki areál Snowparadise Velká RačaSki areál Snowparadise Velká Rača

Služby střediska

Umělé zasněžování, noční osvětlení, pohyblivý koberec, snowpark, půjčovna a servis lyží, lyžařská škola, dětské lano, dětská školička.

Možnosti ubytování

Skiareál Snowparadise Velká Rača - popis

Velká Rača se nachází v severozápadní části Slovenska, cca 10 km východně od Čadce v pohoří Kysuce nedaleko od českých hranic. Sjezdovky jsou obsloužené lanovkami – dvěma fixními 4sedačkami, a jedním telemixem, tzn. kombinace rychlé šestisedačky s kabinkou, která je umístěna za každou desátou sedačkou. Velká Rača je středisko s pěknými, širokými, zasněžovanými svahy s moderními vleky, nabízí velmi solidních 14 km sjezdovek. Celkem je zde 16 sjezdovek – 7 modrých, 8 červených a 1 černé. Areál je rozčleněn do tří propojených dolin. Nejoblíbenější a nejmírnější je Dedovka, o poznání méně frekventované a příjemně sportovní Marguška a nejvzdálenější, zato nejmoderněji vybavené Lalíky. Nejpopulárnější a lyžařsky nejvytíženější částí střediska je Dědovka s pomalou čtyřsedačkou, která obsluhuje dvě sjezdovky. V areálu je také spousta možností občerstvení. Nejvíce bufetů a restaurací je na spodní a horní stanici čtyřsedačky na Dědovce, další se nalézají zhruba v polovině sjezdu. Přímo na sjezdovkách se nachází několik bufetů, ty jsou také na obou stanicích prostřední sedačky na Margušce. Novinkou je Apres Ski bar v Dědovke a Panoráma bar s presklenou terasou na vrchole Margušky. Na Lalíkách je možné občerstvit se pouze u údolní stanice sedačky. Možnost občerstvení se nabízí také na chatě Koliba, zdejší občerstvení je spojeno s nádherným výhledem na Kysúckou vrchovinu a Javorníky. Od horní stanice lanovky Ľalíky se na vrchol Velké Rače dá dostat i na běžkách, výhledy do krajiny z vrcholu Velké Rače je opravdu famózní. Zajímavou atrakcí je 1 300 metrů dlouhá bobová dráha, s množstvím zatáček. V nástupních bodech areálu, na Dědovce a Lalíkách, je možné zaparkovat přímo u lanovek.

Ski areál - kontakty

SNOWPARADISE VEĽKÁ RAČA, Dedovka 40, 023 01 Oščadnica

Telefon: +421 911 243 601
www.snowparadise.sk

Související obce v okolí: Oščadnica, Zborov nad Bystricou, Potok, Kalinov, Klubina, Lány, Stará Bystrica, Blažkov.

Snowparadise Velká Rača - GPS poloha a okolní sjezdovky viz mapa vpravo.

10 nejbližších ski areálů:

Souvisejíci lyžařské oblasti: