ski-mapa.cz
 

Ski areál Tanvaldský Špičák

Možnosti lyžování

10 sjezdovek:
Závodní (1430m), Turistická (1760m), Pod lesem (310m), U Přibližováku (110m), Dětské hřiště (285m), Slalomák (1050m), Slalomák + rukáv (1480m), Zalomená (580m), Kostelní (1180m), Dětské hřiště Sun kid (40m)
Obtížnost:
Vleky:
5 vleků
Lanovky:
2 lanovky
Kapacita:
6.110 osob za hodinu

Fotografie ski areálu:

Ski areál Tanvaldský ŠpičákSki areál Tanvaldský ŠpičákSki areál Tanvaldský ŠpičákSki areál Tanvaldský Špičák

Mapa areálu:

Ski areál Tanvaldský Špičák  - mapa areálu

Služby střediska

Umělé zasněžování, noční osvětlení, večerní lyžování, pohyblivý koberec, půjčovna a servis lyží, lyžařská škola, dětské lano, dětská školička.

Možnosti ubytování

Lyžařský areál Tanvaldský Špičák - popis

Tanvaldský Špičák je největší lyžařský areál v Jizerských horách, který nabízí 6km sjezdových tratí všech stupňů obtížnosti s technickým zasněžováním v celé délce. Ve ski areálu přepravuje již od roku 2003 lyžaře 4-sedačková lanová dráha 4-CLF od firmy Doppelmayer. Jedná se o lanovku s neodpojitelnými sedačkami, kde s nástupem pomáhá pojezdový pás. V druhé části areálu pak na vrchol vede 4sedačka s bublinou od firmy Leitner. Ve ski areálu se dále nachází 4 vleky typu poma - Zalomený, Pod lesem, Přibližovák a Dětský. Pro nejmenší lyžaře a jejich výuku v areálu naleznete pojízdný koberec SUNKID. Večerní lyžování na vleku Zalomený ve středisku Tanvaldský Špičák II.

Ski areál - kontakty

Údolí Kamenice 597, Tanvald 468 41

Telefon: 731 412 102
www.skijizerky.cz/cz/zima/skiarena/skiareal-tanvaldsky-spicak

Související obce v okolí: Albrechtice v Jizerských horách, Jiřetín pod Bukovou, Mariánská Hora, Žďár, Desná, Horní Tanvald, Antonínov, Smržovka.

Tanvaldský Špičák - GPS poloha a okolní sjezdovky viz mapa vpravo.

10 nejbližších ski areálů:

Souvisejíci lyžařské oblasti: