ski-mapa.cz
 

Ski areál Severák

Možnosti lyžování

12 sjezdovek:
U Arniky I (320m), U Arniky II (385m), Kampa - Arnika (430m), Kampa I (220m), Kampa II (255m), Dětský areál (80m), Proti Arnice I (190m), Proti Arnice II (200m), Jih (500m), Přemostěná (645m), Spojovací (510m), Loučky (430m)
Obtížnost:
Vleky:
11 vleků
Lanovky:
Kapacita:
6.240 osob za hodinu

Fotografie ski areálu:

Ski areál SeverákSki areál SeverákSki areál SeverákSki areál Severák

Mapa areálu:

Ski areál Severák  - mapa areálu

Služby střediska

Umělé zasněžování, noční osvětlení, večerní lyžování, pohyblivý koberec, snowpark, půjčovna a servis lyží, lyžařská škola, dětské lano, dětská školička.

Možnosti ubytování

Skiareál Severák - popis

Ve ski areálu na Severáku, který se nachází v Hraběticíh v Jizerkách, naleznete 10 lyžařských vleků a jeden pojezdový koberec. 9 vleků je typu poma a jeden, na sjezdovce Jih, je kotvový. V areálu naleznete i zajímavou raritu v podobě vleku a sjezdovky vedoucí přes most přes silnici. Lyžařské vleky a pojezdový koberec nabízejí výborné podmínky pro výuku malých i dospělých lyžařů. Ve ski areálu Severák si zalyžujete na 4.300m širokých sjezdových tratích nízké a střední obtížnosti. Většina hlavních sjezdovek je vybavena systémem na výrobu technického sněhu. Pro zkušenější lyžaře je určena sjezdovka JIH. Nejdelší sjezdovkou ve skiareálu Severák je Přemostění s délkou 645m. Večerní lyžování na 320m dlouhé sjezdovce U Arniky I. Přímo naproti parkovišti, vedle pokladen, naleznete naši pobočku půjčovny a školy. Nabízíme zápůjčku sjezdového, snowboardového a nově i běžeckého vybavení. Lyžařská škola využívá širokou škálu dětských vleků a uzavřeného hřiště Dětský svět Severák, které je vybaveno pojízdným kobercem a kolotočem. Na této pobočce nabízíme i možnost hlídání dětí v herně, které je umístěna v patře nad půjčovnou. Prostor je též možné využít pro ohřátí či odpočinek. Příjezd do ski areálu je možný ze 3 směrů. Z Bedřichova, z Janova nad Nisou nebo z Josefova Dolu. Ve všech případech se jedná o horské silnice, proto doporučujeme mít automobil správně vybaven na zimní podmínky. Parkování pro 250 automobilů blízko nástupu na vleky ZDARMA.

Ski areál - kontakty

Hrabětice 1539, Janov nad Nisou 468 11

Telefon: 604 516 733
www.skijizerky.cz/cz/zima/skiarena/skiareal-severak

Související obce v okolí: Hrabětice, Velký Semerink, Malý Semerink, Karlov, Janov nad Nisou, Hraničná, Horní Maxov, Bedřichov.

Severák - GPS poloha a okolní sjezdovky viz mapa vpravo.

10 nejbližších ski areálů:

Souvisejíci lyžařské oblasti: