ski-mapa.cz
 

Ski areál Jasná - Chopok

Možnosti lyžování

34 sjezdovek:
48km sjezdovek, všech stupňů obtížností je zárukou, že si každý přijde na své. (13 lehkých sjezdovek, 15 středně těžkých a 6 těžkých) 11 vleků je vhodných pro děti.
Obtížnost:
Vleky:
14 vleků
Lanovky:
13 lanovek
Kapacita:
35.200 osob za hodinu

Fotografie ski areálu:

Ski areál Jasná - ChopokSki areál Jasná - ChopokSki areál Jasná - ChopokSki areál Jasná - ChopokSki areál Jasná - ChopokSki areál Jasná - Chopok

Mapa areálu:

Ski areál Jasná - Chopok  - mapa areálu

Služby střediska

Umělé zasněžování, noční osvětlení, pohyblivý koberec, snowpark, půjčovna a servis lyží, lyžařská škola, dětské lano, dětská školička.

Možnosti ubytování

Skiareál Jasná - Chopok - popis

Nejlepší a nejznámější slovenské středisko Chopok nabízí dlouhé sjezdovky všech obtížností, freeridový terén, moderní lanovky a koneckonců hora překvapí ve středoevropských poměrech i svou rozlohou. Chopok je druhý nejvyšší vrchol v hlavním hřebenu Nízkých Tater. Nejrozmanitější výběr sjezdovek je z Lukové, kam vedou z Bielé Púti pomalejší 4 sedačky anebo z Otupného 4 sedačka expres. Hlavní široká červená klesá po hřebínku na Priehybu a odtud se vrací jako Májová k 4 sedačce Jasná, anebo pokračuje na Zahrádky jako parádní rychlá červená Pretekárska nebo červená Jelení Grúň, jejíž část slouží i jako snowpark. Samotná Biela Púť je lehkým cvičným svahem s dětským hřištěm u spodní stanice lanovky. Z Lukové spadá i černá Majstrovská, dělící se dole buď do Jasné, nebo do Otupného. Svah nad Otupným je nenáročný. Pravidelná modrá „školní“ sjezdovka s objezdem prudší, červené střední pasáže či kratší vlek na plochém horním úseku. Navazující Derešský kotol je v provozu jen za dobrých sněhových podmínek a jedná se spíše o úzký, přírodní kotel. Jižní svah byl udržován ve volnějším, freeridovém duchu, ale s příchodem kabinkové lanovky a propojením se severní stranou se zužitkoval také. Ve vrcholových partiích převládá náročnější terén v podobě černě značených tratí a freeridové plochy, níže v okolí lesa jsou tratě převážně středně strmé. Jasná a Chopok jsou pro lyžaře určitě dobrou volbou.

Ski areál - kontakty

Jasná Nízke Tatry Demänovská Dolina, Liptovský Mikuláš 72, 031 01 Liptovský Mikuláš

Telefon: +421 907 88 66 44
www.jasna.sk

Související obce v okolí: Demänovská Dolina, Lazisko, Pavčina Lehota, Dúbrava, Iľanovo, Svätý Kríž, Ploštín, Jarabá.

Jasná - Chopok - GPS poloha a okolní sjezdovky viz mapa vpravo.

Nejbližší ski areály:

Souvisejíci lyžařské oblasti: