ski-mapa.cz
 

Ski areál Deštné v Orlických horách

Možnosti lyžování

10 sjezdovek:
Závodní (900m), Sportovní (850m), Slunečná louka (300m), Marta (900m), Yourpark (650m), Nad Pekárnou (400m), Zákoutí (550m), Výukové hřiště (100m), Yettiho hřiště (100m), Dětská louka (200m)
Obtížnost:
Vleky:
5 vleků
Lanovky:
2 lanovky
Kapacita:
6.800 osob za hodinu

Fotografie ski areálu:

Ski areál Deštné v Orlických horáchSki areál Deštné v Orlických horáchSki areál Deštné v Orlických horáchSki areál Deštné v Orlických horách

Mapa areálu:

Ski areál Deštné v Orlických horách  - mapa areálu

Služby střediska

Umělé zasněžování, noční osvětlení, večerní lyžování, pohyblivý koberec, snowpark, půjčovna a servis lyží, lyžařská škola, dětské lano, dětská školička.

Možnosti ubytování

Skicentrum Deštné v Orlických horách - popis

DEŠTNÉ v Orlických horách je známé především jako středisko zimních sportů. Sjezdovým lyžařům nabízí na jeden skipas 6 sjezdový tratí, které jsou všech různých obtížností. O dostatečnou sněhovou pokrývku se stará výkonný zasněžovací systém.. Ve dvou vzájemně propojených areálech naleznete celkem 7 lyžařských vleků a sedačkovou lanovou dráhu. Ideální podmínky pro rodiny s dětmi nabízí menší areál Marta II. Auto zde zdarma zaparkujete přímo pod svahem. Sjezdovku lemuje dětská zábavná dráha se sněhovými boulemi a hračkami. Zdejší lyžařská škola se může pochlubit osvědčením APUL, dětským Yettiho hřištěm, dvěma provazovými vleky, pojízdným pásem SUNKID, dětským kolotočem a iglu stenem. Součástí areálu je také vybavená půjčovna a servis veškerého vybavení. Větší areál Marta I s černou „Závodní“, červenou „Sportovní“ , modrou „Turistickou“ sjezdovkou a YOUR parkem je alternativa pro zkušené lyžaře a snowboardisty. Velmi oblíbené je také večerní lyžování na sedačkové lanovce, které je v sezóně v provozu každý den od 18:00 do 21:00. Osvětlená Sportovní (červená) a Turistická (modrá) sjezdovka o celkové délce 2.100 m tvoří jedno z nejatraktivnějších večerních lyžování v České Republice. Novinkou letošní zimní sezóny je značné rozšíření lesní části modré sjezdovky. Těšit se můžete také na nový bezdotykový odbavovací systém. Přímo v obci jsou také pravidelně upravované běžecké tratě, které navazují na známou Jiráskovu stezku a síť bezmála 150 km upravovaných běžeckých tras.

Ski areál - kontakty

Deštné v Orlických horách 373, Deštné v Orlických horách 517 91

Telefon: 492 601 601
www.skicentrumdestne.cz

Související obce v okolí: Deštné v Orlických horách, Šediviny, Šediviny, Lomy, Uhřínov, Hluky, Rovné, Sedloňov.

Deštné v Orlických horách - GPS poloha a okolní sjezdovky viz mapa vpravo.

10 nejbližších ski areálů:

Souvisejíci lyžařské oblasti: