ski-mapa.cz
 

Ski areál České Petrovice

Možnosti lyžování

6 sjezdovek:
Červená(600m), Modrá(500m), Crossová, snowpark (450m), Louky (600m), Dětská I (380m), Dětská II (100m), Dětské hřiště (90m)
Obtížnost:
Vleky:
4 vleky
Lanovky:
Kapacita:
1.650 osob za hodinu

Fotografie ski areálu:

Ski areál České PetroviceSki areál České PetroviceSki areál České PetroviceSki areál České PetroviceSki areál České PetroviceSki areál České Petrovice

Mapa areálu:

Ski areál České Petrovice  - mapa areálu

Služby střediska

Umělé zasněžování, noční osvětlení, večerní lyžování, snowpark, půjčovna a servis lyží, lyžařská škola, dětské lano, dětská školička.

Možnosti ubytování

Skiareál České Petrovice - popis

Jsme lyžařské a snowboardové středisko v Orlických horách, oceněné třemi hvězdami poskytovaných služeb. Prioritou areálu je rodinné prostředí a příjemné zázemí, které je ideální především pro rekreační lyžaře, rodiny s dětmi a začátečníky. Naše sjezdovky se nacházejí v nadmořské výšce 650-740 m.n.mořem a díky rozsáhlému systému technického zasněžování a orientaci sjezdovek k severu, umožňuje středisko kvalitní lyžování přibližně od poloviny prosince až do konce března. V areálu jsou 3 lyžařské vleky:1x600m,1x500m,1x380m s frekvenčím měničem pro plynulý rozjezd a dva provazové vleky pro nejmenší. Celková přepravní kapacita je 2150 osob za hodinu.V celém areálu se můžete pohybovat za jednotné jízdné, díky odbavovacímu systému, který umožňuje zakoupení bodových, časových, ale i skupinových jízdenek. U dolní stanice vleků je parkoviště přibližně pro 80 až 120 aut zdarma. Areál disponuje čtyřmi sjezdovkami o celkové délce přes 2km. Tři sjezdovky jsou opatřeny technickým zasněžováním a dvě mají osvětlení pro večerní lyžování. Na jedné ze sjezdovek je umístěn snowpark se skoky a překážkami. Pro nejmenší lyžaře je zde dětské hřiště s pomůckami pro výuku. Hřiště je osazeno dvěma provazovými vleky a opatřeno také technickým zasněžováním. Na tomto hřišti i sjezdovkách si můžete zajistit výuku v lyžařské a snowboardové škole, která má zde své vlastní zázemí. Přímo u dolní stanice je půjčovna lyží a snowboardů. V servise si pak můžete také na počkání dát namazat nebo nabrousit lyže. Areál leží na významné spojnici běžeckých tras mezi oblastí Buková hora-Suchý vrch a nástupem na Jiráskovu cestu u Zemské brány, směrem na hřebeny Orlických hor. Tuto běžeckou stopu udržujeme v délce kolem 4km. Podílíme se také na běžeckém okruhu Adam: Mladkov – Petrovice – Pastviny.

Ski areál - kontakty

Sportareál České Petrovice, České Petrovice 58, Žamberk 564 01

Telefon: +420 607 100 333
www.ceskepetrovice.com

Související obce v okolí: České Petrovice, Jedlina, Petrovičky, Čihák, Mladkov, Klášterec nad Orlicí, Vlčkovice, Lhotka.

České Petrovice - GPS poloha a okolní sjezdovky viz mapa vpravo.

10 nejbližších ski areálů:

Souvisejíci lyžařské oblasti: