ski-mapa.cz
 

Ski areál Železná Ruda - Špičák

Možnosti lyžování

14 sjezdovek:
Turistická (1805m), U zalomeného (1475m), Horní objížďka (438m), Dolní objížďka (230m), Slalomová (1405m), Šance (825m), Spojka se Slalomovou (168m), Spodní Šance (600m), K parkovišti (150m), FreeStyle aréna Špičák (411m),Penguinland dětské hřiště (50m), Sirotek I (160m), Sirotek II (100m), Lyžařské hřiště (40m)
Obtížnost:
Vleky:
7 vleků
Lanovky:
1 lanovka
Kapacita:
6.500 osob za hodinu

Fotografie ski areálu:

Ski areál Železná Ruda - ŠpičákSki areál Železná Ruda - ŠpičákSki areál Železná Ruda - ŠpičákSki areál Železná Ruda - ŠpičákSki areál Železná Ruda - ŠpičákSki areál Železná Ruda - ŠpičákSki areál Železná Ruda - Špičák

Mapa areálu:

Ski areál Železná Ruda - Špičák  - mapa areálu

Služby střediska

Umělé zasněžování, noční osvětlení, pohyblivý koberec, snowpark, půjčovna a servis lyží, lyžařská škola, dětské lano, dětská školička.

Možnosti ubytování

Skiareál Železná Ruda - Špičák - popis

Sportovní i rodinné lyžování, adrenalin i pohodu vám nabídne největší zimní středisko na české straně Šumavy Ski&Bike Špičák. Patří mezi nejlepší pětihvězdičkové TOP areály v ČR. Nejprudší sjezdovka v ČR – Šance, se sklonem 100%, ale i široké modré sjezdovky pro carvingový oblouk nebo samostatný areál pro děti a začátečníky s pohyblivým kobercem, snowtubing. Proslulá lyžařská škola s nejlepšími instruktory v oblasti, k dispozici půjčovna lyžařského vybavení. Trasy pro skialpinisty včetně půjčovny vybavení. Desítky kilometrů upravovaných běžeckých tras. Na vrcholu Špičáku a v celé dolní části areálu včetně nástupu na lanovku je k dispozici volná wi-fi síť. Podstatně rozšířené tratě (o 30 tisíc m2) jsou vhodné i pro carvingový oblouk a byly vybaveny nejmodernějšími systémy zasněžování a novými rolbami. Lyžaři a snowboardisté se tak mohou těšit na kvalitnější sníh.

Ski areál - kontakty

SKI&BIKE ŠPIČÁK, Sport service spol. s r.o., Špičák na Šumavě 182, 340 04 Železná Ruda

Telefon: 376 397 567
lyzovani.spicak.cz

Související obce v okolí: Špičák, Pancíř, Železná Ruda, Arrach, Alžbětín, Debrník, Bayerisch Eisenstein, Hojsova Stráž.

Železná Ruda - Špičák - GPS poloha a okolní sjezdovky viz mapa vpravo.

10 nejbližších ski areálů:

Souvisejíci lyžařské oblasti: