ski-mapa.cz
 

Ski areál Monínec

Aktuální situace:

Areál v provozu
: .

technický sníh od 50 do 80 cm
Teplota vzduchu:
0.2 °C

Možnosti lyžování

4 sjezdovky:
Velká sjezdovka (1200m), Horní kotva (600m), Hotelová sjezdovka (170m), Lyžařská škola (100m), Snowpark (200m), Funline (300m)
Obtížnost:
Vleky:
5 vleků
Lanovky:
1 lanovka
Kapacita:
2.400 osob za hodinu

Fotografie ski areálu:

Ski areál MonínecSki areál MonínecSki areál MonínecSki areál Monínec

Služby střediska

Umělé zasněžování, noční osvětlení, pohyblivý koberec, snowpark, půjčovna a servis lyží, lyžařská škola, dětské lano, dětská školička.

Možnosti ubytování

Skiareál Monínec - popis

Monínec leží v srdci České Sibiře a kombinace jejího mikroklimatu, severní stráně a nadmořské výšky tvoří z Monínce jedinečný přírodní ledovec. Pro lyžaře i snowboardisty je zde několik sjezdovek. Na vrchol 1,2 km dlouhé sjezdovky vás vyveze čtyřsedačková lanovka. Lyžařská škola nabízí výuku dospělým i dětem ve dvou skiparcích. Areál je navíc vybaven nejmodernější zasněžovací technologií umožňující výrobu sněhu při teplotách nad nulou. Monínec je proto ideálním místem pro lyžování nedaleko Prahy. Samozřejmostí je absolutní zázemí s kompletním vybavením pro zimní sporty včetně půjčovny i skiservisu. Díky nejmodernějšímu zasněžování je místní svah ideální pro lyžování i v době, kdy jinde už vytáhli kola. Kromě sjezdového lyžování zde najdete i další zimní atrakce jako snowtubing a samozřejmostí je i možnost sáňkování a bobování. V okolí Monínce jsou pravidelně udržované a dobře značené běžkařské trasy v délce zhruba 54 kilometrů.

Ski areál - kontakty

Monínec 7, Sedlec-Prčice 257 91

Telefon: +420 314 004 539
zima.moninec.cz
Detailní info na ČESKÉ SJEZDOVKY

Související obce v okolí: Jetřichovice, Moninec, Bolešín, Záhoří a Kozinec, Uhřice, Ounuz, Šanovice, Sušetice.

Monínec - GPS poloha a okolní sjezdovky viz mapa vpravo.

Nejbližší ski areály:

Souvisejíci lyžařské oblasti: