ski-mapa.cz
 

Ski areál Ještěd

Možnosti lyžování

12 sjezdovek:
F-10 (380m), Pod lany (1380m), Slalomák (920m), Liberecká (1480m), Skalka (1730m), Nové pláně - červená (700m), Nové pláně - modrá (950m), Višňovka (1010m), Staré pláně (300m), Bucharka (170m), Maxiland I (100m), Maxiland II (100m)
Obtížnost:
Vleky:
6 vleků
Lanovky:
4 lanovky
Kapacita:
9.654 osob za hodinu

Fotografie ski areálu:

Ski areál JeštědSki areál JeštědSki areál JeštědSki areál JeštědSki areál JeštědSki areál JeštědSki areál JeštědSki areál Ještěd

Mapa areálu:

Ski areál Ještěd  - mapa areálu

Služby střediska

Umělé zasněžování, noční osvětlení, večerní lyžování, pohyblivý koberec, snowpark, půjčovna a servis lyží, lyžařská škola, dětské lano, dětská školička.

Možnosti ubytování

Skiareál Ještěd - popis

Ski areál Ještěd je moderní lyžařské středisko v dosahu liberecké městské dopravy s vynikající dopravní dostupností. (Český Innsbruck). V areálu jsou 2 čtyřsedačkové lanovky, 1 dvousedačková, 1 kabinová lanovka na vrchol Ještědu a 6 lyžařských vleků. Je jedním z nejmodernějších areálů v ČR. Pětihvězdičkové středisko dle hodnocení SPLV. Umístění na 3. místě mezi českými areály dle analýzy SWOT pro rok 2009. Má za sebou infrastrukturu velkého města včetně dobré dopravní dostupnosti jak vlastní dopravou, tak i prostřednictvím městské dopravy jezdící přímo k branám areálu. Návštěvníci mohou pohodlně zaparkovat na z jedné poloviny krytém centrálním parkovišti s dostatečnou kapacitou, nebo využít některou z dalších odstavných ploch v areálu samozřejmě zdarma. Ski areál nabízí sjezdovky všech stupňů obtížností od náročných na severní straně až po lehké na prosluněné jižní straně. V areálu je v provozu sjezdovka F10 pro večerní lyžování. Pro začátečníky je k dispozici cvičiště Bucharka a další dvě cvičné louky přímo u konečné tramvaje. Nejmenší návštěvníci naleznou v areálu dětské lyžařské hřiště s mnoha zimními atrakcemi a pro rodiče malých návštěvníků nabízíme rovněž možnost využít službu hlídání dětí přímo v areálu. Samozřejmosti je občerstvení v bistrech nebo můžete navštívit jednu z naších pěti restaurací.

Ski areál - kontakty

Jablonecká 41, Liberec 5, 460 01

Telefon: 737 222 499
www.skijested.cz

Související obce v okolí: Pláně pod Ještědem, Liberec XIX-Horní Hanychov, Liberec XVIII-Karlinky, Liberec VIII-Dolní Hanychov, Liberec XXVIII-Hluboká, Liberec XXIV-Pilínkov, Hodky, Padouchov.

Ještěd - GPS poloha a okolní sjezdovky viz mapa vpravo.

10 nejbližších ski areálů:

Souvisejíci lyžařské oblasti: