Ski areál Klínovec

Oblast: Krušné hory

Možnosti lyžování

  • 12 sjezdovek:
    Na Klínovci najdete 1 černou, 5 červených a 5 modrých sjezdovek: Superpipe (120m), U zabitýho (700m), Dámská (1500m), Pařezovka (800m), Přemostěná (1350m), Čtyřka (400m), Pod zámečkem (500m), Cvičná louka LŠ (330m), Slalomák (600m), Turistická (1100m), Jáchymovská (2500m), Jáchymovská II. (400m)
    Obtížnost: Obtížnost sjezdovky: modrá Obtížnost sjezdovky: červená Obtížnost sjezdovky: černá
  • 7 vleků
  • 3 lanovky
  • Kapacita: 8.840 osob za hodinu

Fotografie ski areálu:

Ski areál KlínovecSki areál KlínovecSki areál KlínovecSki areál Klínovec

Mapa areálu:

Ski areál Klínovec  - mapa areálu

Služby střediska

umělé zasněžování, noční osvětlení, půjčovna a servis lyží, lyžařská škola.
popis areálu + kontakty možnosti ubytování

Skiareál Klínovec - popis

Skiareál Klínovec je největší lyžařské středisko Krušných hor, s přepravní kapacitou 8050 osob/hodinu. Nachází se pouze 120 km severozápadně od Prahy a leží v těsné blízkosti hranice s Německem a střediskem Oberwiesenthal. Klínovec je zároveň s nadmořskou výškou 1244 m nejvyšším vrcholem Krušných.Nabízí po celou sezonu výtečné sněhové podmínky na 18 km sjezdových tratí všech obtížností, o rozloze 35 ha, které jsou z 90% zajištěny technickým sněhem. Na Klínovci najdete 3 sedačkové lanovky a 7 lyžařských vleků. K dispozici je snowpark s prvotřídní U rampou třídy Superpipe FIS a také 30 km upravovaných běžeckých tratí. Myslíme i na nejmenší, které zabavíme i pohlídáme v dětském skiparku s vlekem zdarma. U dolní stanice lanovky je k dispozici osvětlený dětský skipark a na části svahu je možné jezdit na sáňkách a bobech. Rodiny uvítají širokou škálu rodinných jízdenek. Dalšími službami jsou lyžařské školy, půjčovny vybavení, restaurace a občerstvení, barový deštník. Samozřejmostí jsou parkoviště pro 700 vozů zdarma.

Ski areál - kontakty

431 91 Vejprty

Telefon: 474 396 236
zima.klinovec.cz
Detailní info na ČESKÉ SJEZDOVKY

10 nejbližších ski areálů:

Souvisejíci lyžařské oblasti:

Klínovec - GPS poloha a okolní sjezdovky viz mapa vpravo.

Vysvětlivky k mapě: Skiareál v provozu - ikona skiareál v provozu / Ski areál - ikona ski areál - neznámý provoz / Skiareál - ikona prohlížený areál / Ubytování u sjezdovky - ikona ubytování
Vyhledat na webu
 
Sledujte skimapa.cz na Facebooku